MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin ihtiyaç duyduğu çalışmaları bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Turgutlu ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesi’nde 20 ton kapasiteli taral doldurma tesisi yapılarak, üreticilerin kullanımına sunuldu. Tarımsal üretimde ilaçlama faaliyetlerinin ürünün sağlıklı bir şekilde gelişmesi için oldukça önemli olduğu belirtilirken, üreticilerin ilaçlama yapacakları zaman, makineleri için gerekli olan suyu kurulan taral doldurma tesisinden ücretsiz olarak doldurup tarlalarına ulaştırabilecekleri ifade edildi. Tesisin çiftçiye ilaçlama zamanında büyük fayda sağlayacağını ifade eden Mahalle Muhtarı Ekrem Hayri Türk, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Related Posts
72 milyon lira bugün hesaplara yattı
Ticaret Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çiftçilere yapılacak tarımsal destekleme ödemeleri hakkında bilgi verdi. Bakanlık, ödemelerin bugün itibariyle çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti. Paylaşımda, “Toplamda 72 …
OSB’lere yenilenebilir enerji hamlesi
Arçelik, Enerji Çözümleri TIR’ı ile Türkiye’de tüketilen elektrikte önemli bir payı bulunan OSB’leri ziyaret ederek güneş enerjisinin potansiyelini işletmelere aktaracak.
Rus mahkemesinden, Deutsche Bank ve Commerzbank’ın varlığına tedbir
Rusya’da bir mahkeme, Deutsche Bank ve Commerzbank’a ait 332,7 milyon avro değerindeki varlığa ihtiyati tedbir koydu.